Kava

XIX MUSTJALA FESTIVAL

20.-21. JUULI 2018 

SAAREMAA


R 20.07.2018 kell 19 Ninase rannakaitsepatarei, Saaremaa süvasadam
(vabaõhukontsert)
AVAKONTSERT

 

R 20.07.2018 kell 21 Ninase Puhkeküla
JAZZ KONTSERT

 

L 21.07.2018 kell 12
HELISEVAD PUUD

L 21.07.2018 kell 19 Mustjala Anna kirik
KAMMERKOOR COLLEGIUM MUSICALE

Dirigent Endrik Üksvärav
Kavas Eesti koorimuusika

 

L 21.07.2018 kell 21 Saaremaa Süvasadam
(vabaõhukontsert)
LÕPPKONTSERT

Läbi aastate on Mustjala festivali peamisi teemasid olnud loodus ja inimene. Muusika on kõlanud mererandadel, metsatukkades, niitudel ja inimese poolt täiendatud looduse keskel – Ninase poolsaare rannakaitsepatareis. Mustjala festivalil kohtub Saaremaa looduse kordumatu ilu andekate heliloojate ja väljapaistvate interpreetide loominguga. Tulemust naudivad nii kuulajad-vaatajad kui ka esitajad ise. Sel põhjusel on tuntud muusikud Eestist ja maailmast enam kui 20 aasta jooksul leidnud tee Saaremaa põhjarannikule.

Mustjala pole ainult Saaremaa metsarikkaim vald, vaid võlub ka oma kaunite mererandade, võimsa Panga panga, iidse Tagaranna kaluriküla ja salapäraste Tuiu rauasulatus­ahjudega. Kultuur ja pärimus on siin au sees, rahvariided püüavad pilku, omanäolised pulmakombed ja rahvatantsud loovad meeleolu, lisaks muidugi südant soojendav saare huumor. Rookatusega elamud ja kiviaiad on hoolsasti hoitud, mõnigi neist on saanud uue elu. Rahu ja puutumatu loodus on aastakümneid võlunud kunstnikke ja loomeinimesi, kes kadakate vahel uut inspiratsiooni koguvad või puhkust naudivad. Mustjala suved on täis merd ja muusikat, tuult ja luulet, kalavõrke ja merepilte.

Saarlasest kirjanik Jüri Tuulik on öelnud: “Saaremaa ei ole vaid geograafiline punkt Läänemeres – Saaremaa on ka hingeline seisund, mis ei jäta neid, kes seda tundnud, kunagi.”

Festivali kunstiline juht on Aare Tammesalu.

Piletid saadaval Piletilevist ning tund enne algust kohapeal (tasumine sularahas).

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi ja täiendusi.